Okulumuzda Mezuniyet Coşkusu!

Aksaray Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2016-2017 eğitim – öğretim yılı mezuniyet töreni  mezun öğrenciler ve velilerin  katılımıyla  Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcısı Varol, yaptığı konuşmasında mezuniyetin nasıl anlaşılması gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “Bugün, bir bitişin değil birçok başlangıcın yaşandığı bir günü idrak ediyoruz. Bugünden itibaren yepyeni yaşam deneyimlerini içinde barındıran bir süreç başlıyor. Her şeyden önce bugün hak ettiğiniz diplomalar size aynı zamanda çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek, yeni bilgiler öğrenmek ve kendinizi sürekli olarak geliştirmek bu sorumlulukların başında geliyor. Diğer bir sorumluluğunuz ise, çevrenize ve yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan birer insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Var olan becerilerinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin. Başkalarına faydalı olun. Her ne iş yapıyorsanız elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın”. 

Yapılan konuşmaların ardından bölümlerinde dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Daha sonra mezun tüm öğrenciler diplomalarını aldı. Etkinlik kep atma programıyla birlikte sona erdi.